Glædelig jul og godt nytår!

2013-12-23 08:39

Kære Fjord Mc medlem.

Du og din familie ønskes en rigtig glædelig jul samt et godt nytår. Vi siger tak for dejligt samvær og opbakning om klubbens aktiviteter i året, der snart er gået.

Klubbens hjemmeside – www.fjord-mc.dk er en af Danmarks mest besøgte hjemmesider, når vi snakker om motorcykelklubber. Pr. 20. december har der være hele 18.858  interesserede folk inde og besøge vores hjemmeside, og det er rigtig flot.

Det er styregruppens ønske at klubben i 2014 skal fortsætte en positiv udvikling til gavn for samtlige medlemmer. Næste klubaften er torsdag den 9. januar kl. 19.00 i Medborgerhuset, hvor Henning Bækdal Jensen kommer og fortæller om hans og Anna Maries tur til Nordkapp – og de udfordringer de stod med oppe i det nordlige – med deres BMW. Samme aften er der klubtøj med, så du kan prøve og finde ud af, hvilken størrelse du skal bestille.